SON DAKİKA
Hava Durumu

“Rusya düzenli olarak Avrupa’da istikrarı bozuyor”

Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz, Rusya’nın saldırgan eylemlerinin düzeyinin son zamanlarda siyasi yüzleşmenin sınırlarını aştığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2016 15:39
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2016 15:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
“Rusya düzenli olarak Avrupa’da istikrarı bozuyor”

Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz, Rusya’nın saldırgan eylemlerinin düzeyinin son zamanlarda siyasi yüzleşmenin tüm kabul edilebilir çerçevelerini aştığını, Rusya’nın Avrupa’da istikrarın bozulmasını düzenli olarak teşvik ettiğini ifade etti.
 
TVP.INFO sitesinde yer alan bilgiye göre, Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz, “Rusya’nın silahlanma hareketleri ve saldırganca eylemlerinin düzeyi, özellikle son dönemde benzeri görülmemiş, duyulmamış raddede ve normal siyasi çekişmenin sınırlarından çıkmış durumda” diye kaydetti.
 
Rusya’dan korkulması gerekmediğini, ancak Rusya’nın “Avrupa’nın istikrarsızlaşmasını, Avrupa’daki siyasi düzenin istikrarsızlaştırılmasını” düzenli olarak arzuladığının bilincinde olunması gerektiğini belirten Antoni Macierewicz, NATO’nun buna yönelik hiçbir tepki göstermemesi ile ilgili fikirlerin yanlış olduğunu ifade etti. Macierewicz, ocak ayında Polonya’ya ABD’nin tank tugayı yerleştireceğini bildirdi.
 
Varşova’nın Polonya ordusunun savunma kabiliyetini güçlendirmek için elinden geleni yaptığını dile getiren Antoni Macierewicz, ordu yönetim sisteminin reformlara tabi tutulması ve ülkenin savunması için yeni bir birlik kurulmasının görüşüldüğünü belirtti.
 
Daha önce Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz’in Rusya’nın Avrupa için askeri tehdit oluşturduğu fikrini ifade ettiği bildirilmişti. “Rusya’nın faaliyetlerinin amacı, Polonya üzerindeki hakimiyetini geri kazanmaktır” ifadesini kullanan Macierewicz, şimdiki zamanda bilgi savaşı ve bilinç için mücadelenin zafer ya da yenilgi, halkın ayakta kalması veya yok olması için ana unsur olduğunu belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.