SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Kırım’a yeni silahları sevk ediyor

Rusya, Kırım’a yeni nesil denizaltıları getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2016 08:54
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2016 08:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Kırım’a yeni silahları sevk ediyor

Ukrayna Savunma Bakanlığı'na bağlı İstihbarat Teşkilatı'nın temsilcisi Vadim Skibitskiy, Rusya’nın Kırım’a aktif olarak yeni tip silahları sevk ettiğini bildirdi.

“Kırım’ın ilhakından önce getirilemeyen modern silah tipleri ve askeri araçlar günümüzde yarımadaya aktif olarak sevk ediliyor” diyen Skibitskiy, Rusya’nın Kırım’da çok güçlü askeri gücü kurduğunu ve gelecekte onu güçlendirmeye planladığını belirtti.

Skibitskiy, “Örneğin, oraya seyir füzeleri olan yeni nesil denizaltılar getirildi. Söz konusu seyir füzeleri, Ukrayna’nın her yerini vurabilir. Sahillerde füze sistemleri yerleştirildi. Hem uçak hem de gemi grupları güçlendiriliyor” diye konuştu.

Daha önce Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Servisi’nden gelen açıklamaya göre, 28 Nisan tarihinde, Rusya Hava Kuvvetleri'nin Karadeniz Bölgesinde NATO üyesi ülkelere karşı olası keşif ve bombalama operasyonunun detayları üzerinde çalıştığını bildirdi.

İstihbarat Servisinin bilgilerine göre, eğitim çerçevesinde bir adet İL-20 gözlem uçağı, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'nin askeri  ve devlet altyapılarından oluşan hedefleri tespit etmek ve vurulmalarını onaylamak amacıyla keşif uçuşu gerçekleştirdi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.