SON DAKİKA
Hava Durumu

"Rusya’nın gerçek niyetlerine dikkat edilmeli"

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, dünya toplumuna Rusya’nın niyetleri konusunda saf olunmaması ve Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğünün yeniden tesis edilene dek Rusya’ya karşı yaptırımların devam ettirilmesi çağrısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2016 23:09
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2016 23:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Rusya’nın gerçek niyetlerine dikkat edilmeli"

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, dünya toplumuna Rusya’nın niyetleri konusunda saf olunmaması ve Ukrayna’nın egemenliği ile toprak bütünlüğü yeniden tesis edilene dek Rusya’ya karşı yaptırımların devam ettirilmesi çağrısı yaptı.
 
Petro Poroşenko, Almanya’nın Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi için yazdığı “Yapmacıklığın Sonu” adlı makalesinde, “Nihayet 2008 ve 2014-2015 yıllarında olduğumuz gibi, Rusya’nın asıl niyetleri konusunda saf olmaya son verdik. Rusya, biz onu durdurmadıkça saldırısını durdurmayı düşünmüyor bile. Sahte söylemler ve manipülasyonlar, Rusya'nın niyetlerine karşı belli bir dayanışma ve vizyon söz konusu olmadığından hayli etkili” diye kaydetti. Bu bağlamda Rusya'nın gerçek niyetlerine karşı dikkatli olunması gerektiğini bir kere daha vurgulamış oldu.
 
“Bundan dolayı günümüzde, Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğü yeniden tesis edilene dek yaptırımların etkisi dahil hem dayanışmaya hem de vizyona ihtiyacımız var" açıklamasında bulunan Poroşenko, yaptırımların Rusya’yı görüşme masasına bağlı tutan ve daha büyük insan kayıpları meydana getirmesini engelleyen bir unsur olduğunu da belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.