SON DAKİKA
Hava Durumu

Sarkisyan şimdi de Türkiye'ye dil uzattı

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Karabağ'daki çatışmalar sonrası geri adım atarak uzlaşma görüşmelerine hazır olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2016 12:19
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2016 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Sarkisyan şimdi de Türkiye'ye dil uzattı

Azerbaycan’ın tek taraflı ateşkes ilanını da eleştiren Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, tek taraflı ateşkesin mümkün olmayacağını belirterek, ''Azerbaycan istese de istemese de Karabağ ile doğrudan müzakerelere başlamalı'' diye belirtti.

Sarkisyan, bölgedeki mücadelenin şiddetli bir şekilde devam etmesi durumunda Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyacaklarını da kaydetti.

Karabağ sorununda Türkiye'nin rolüne de değinen Sarkisyan, ''Türkiye, Karabağ'daki çözüm sürecinden tamamen uzak durmalı. Uluslararası toplum Karabağ'da güç kullanımını tartışırken, Azerbaycan'a dolaylı olarak desteğini açıklayan tek ülke Türkiye oldu'' şeklinde konuştu.

Dağlık Karabağ’da 1 Nisan’ı 2 Nisan’a bağlayan gece başlayan çatışmalar sonrasında Azerbaycan ordusunun, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri aldığı bildirilmişti. Azerbaycan karşısında büyük kayıplar veren Ermenistan hükümeti, eli silah tutan herkesi askere çağırarak seferberlik ilan etmişti. Ardından Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Dağlık Karabağ’da silahlı çatışmaların devam etmesi durumunda büyük çaplı savaşın başlayabileceğini söylemişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.