SON DAKİKA
Hava Durumu

Sivastopol Rus yönetimi: Zonguldak-Sivastopol Ro-Ro seferleri başlıyor

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2015 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2015 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Sivastopol Rus yönetimi: Zonguldak-Sivastopol Ro-Ro seferleri başlıyor

Sivastopol yönetimi, Sivastopol ile Zonguldak arasındaki feribot seferlerinin yeniden başladığını iddia etti.

Sivastopol hükümetinin basın servisi, 5 Ağustos’ta söz konusu seferi Sevastopol Shipping operatörüne ait ‘Varyag’ gemisinin yapmaya başladığını ileri sürdü.

QHA'nın kendi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, dün Zonguldak limanından çıkan gemi şu an Sivastopol'de bulunuyor. Ayrıca şimdi sadece deneme seferlerinin yapıldığı, düzenli sefer planlamasının ise henüz yapılmadığı öğrenildi.

Basın servisi, “Bu, günümüzde Kırım ile Türkiye arasında Ro Ro tipi gemi ile yapılan tek sefer. Bu proje, Sivastopol’de serbest ticaret bölgesinde kayıtlı olan şirket tarafından gerçekleştiriliyor” diye bildirdi. Söz konusu projenin, Sivatopol’ün kalkınması için öncelikli projelerden biri olduğu ifade edildi.

65 kamyon veya büyük yükleri taşıyabilen ‘Varyag’ gemisinin her Cuma günü Zonguldak’tan çıkıp Cumartesi günü Sivastopol’e geleceği belirtildi.

Sevastopol Shipping temsilcileri, Sivastopol ile Zonguldak arasındaki seferlerin, Kırım’ın inşaat malzemeleri, gıda malzemeleri ve diğer ürünlere olan ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile gerçekleştirildiğini söyledi.

Daha önce Ukrayna Devlet Deniz ve Nehir Ulaştırma Müfettişliği, Ukrayna’nın Kırım’da bulunan Kezlev, Kerç, Akyar, Kefe ve Yalta’daki limanları uluslararası trafiğe resmi olarak kapattı. Böylece Kırım’ın limanlarına giren herhangi bir gemi büyük riskler üstlenmiş olacak, çünkü bu yasağa aykırı gelen gemi sahipleri ve kaptanları para ve hapis cezası gibi ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.