SON DAKİKA
Hava Durumu

Temirgaliyev: Grivnya Kırım’da bir süre daha geçerli olacak

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2014 09:20
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2014 08:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Temirgaliyev: Grivnya Kırım’da bir süre daha geçerli olacak

Kırım Başbakan Yardımcısı Rustam Temirgaliyev kişisel Facebook sayfasında, grivnyanın Kırım’da belli bir süre içinde tedavülde olacağını, grivnya işlemlerin geçerliliğin sona erme tarihi daha sonra bildirileceğini, açıkaldı.

Kırım sakinlerine Ukrayna bankalarında olan yatırımları geri ödeneceğini kaydeden Rustam Temirgaliyev: “Ukrayna bankalarındaki mevduat hesaplara yatırılan paralar geri verilecek. Bunu için Mevduat Sigorta Kurumu ofisine dilekçe ve banka ile anlaşmanın aslıyla başvurulması gerekiyor. Mevduat Sigorta Kurumu’nun 52 ofisinin adresi Kırım Bakanlar Kurulu’nun sitesinde yayınlanacak” diye yazdı.

Ödeme tarifeleri artmayacağını vaat eden Rustam Temirgaliyev, “Grivnya açısından fiyatların artması Ukrayna para biriminin değeri düşmesinden kaynaklanıyor, diğer durumlarda bu konuyla Rusya Federal Tekele Karşı Servis ve diğer organların görevlileri ilgileniyor. Tarifeler yükselmeyecek, Rusya’da uygulanan ortalama tarifelere geçiş yavaş yavaş ve sadece maaş ve emekli maaşları arttıktan sonra gerçekleştirilecek” diye kaydetti.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.