SON DAKİKA
Hava Durumu

Terör destekçisi futbolcuya hak ettiği ceza verildi

Deniz Naki, artık Türkiye'de futbol oynayamayacak.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2018 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2018 17:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Terör destekçisi futbolcuya hak ettiği ceza verildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bugün 30 Ocak tarihinde, terör örgütü YPG'ye desteğini açıklayan Amedsporlu Deniz Naki'nin lisansını iptal etti. Naki, artık Türkiye'de futbol oynayamayacak.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Deniz Nakiye, ayrımcılık ve ideolojik propaganda nedeniyle 3 yıl 6 ay hak mahrumiyeti ve 273 bin TL para cezası verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de başlattığı operasyon hakkında terör örgütü YPG için destek videosu yayınlayan Deniz Naki'ye PFDK'dan şok bir ceza geldi. Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Naki, ayrımcılık ve ideolojik propaganda nedeniyle 3 yıl 6 ay hak mahrumiyeti ve 273 bin TL para cezasına çarptırıldı.

 

Türkiye'deki futbol hayatı sona erdi

Kurallar gereği üç yılı aşan cezalar da sürekli hak mahrumiyetine dönüştüğü için Naki'nin Türkiye'deki futbol hayatı sona erdi.

TFF'nin resmi sitesinden PFDK kararına ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Amed Sportif Faaliyetler Kulübü sporcusu Deniz Naki'nin, ayrımcılık ve ideolojik propaganda nedeniyle FDT'nin 42/1-a, 35/4. ve 4/2. maddeleri uyarınca 3 YIL 6 ay müsabakalardan men cezası ve 273 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT'nin 95/1. maddesi uyarınca sürekli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.