SON DAKİKA
Hava Durumu

Teröristlerden Ukrayna Bağımsızlık Günü’ne “esir geçidi”

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2015 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2015 12:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Teröristlerden Ukrayna Bağımsızlık Günü’ne “esir geçidi”

 

Sözde Dönetsk Halk Cumhuriyeti teröristlerine, Ukrayna’da Bağımsızlık Günü’nün kutlandığı 24 Ağustos tarihinde Donetsk’te “esir geçidi” düzenleme talimatı verildi. 

Teröristlerle ilgili bilgi toplama merkezi Mirotvorets'in Facebook sayfasında yapılan açıklamada, “Moskova’dan Donetsk Halk Cumhuriyeti terör örgütüne, 24 Ağustos 2015 tarihinde “esir geçidi” düzenleme talimatı verildi. “Esirler” olarak daha önce görünmeyen “teröristlerin” kullanılması önerildi. Zaman başka ama yöntemler aynı kaldı. Benzer yöntemleri hem Hitler Almanya’sının SS’i (Schutzstaffel/Koruma Timi) hem Sovyetler Birliği’nin NKVD’si (Sovyetler Birliği’nin İçişleri Halk Komiserliği) 1940-1950’li yıllarda Batı Ukrayna’da kullanmayı seviyordu” diye kaydetti.

 


Daha önce Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Başkan Danışmanı Yuriy Tandit, Rusya tarafından desteklenen ‘Lugansk Halk Cumhuriyeti’ ve ‘Donetsk Halk Cumhuriyeti’ terör örgütlerinde ve Rusya’da 177 Ukrayna vatandaşının esir tutulduğunu açıklamıştı. En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.