SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye Başbakanı: "Millet sizin gerçek yüzünüzü gördü"

Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile bir araya gelmenin, buluşmaların en güzeli olduğunu kaydetti.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2016 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2016 12:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye Başbakanı: "Millet sizin gerçek yüzünüzü gördü"

Başbakan Ahmet Davutoğlu her bir şehidin tek damla kanının hesabını sormaya kararlı olduklarını belirterek, "Perde önündekilerle başka, perde gerisindekilerle daha başka bir mücadele gerekiyor. Terörü teşvik edenler, teşvikten prim alanlar var. Teröriste kol kanat gerenler, yardım ve yataklık edenler var. Terör örgütü adına rol aldığı halde meşru siyaset sahnesinde rol almaya çalışanlar var. Milletten aldığı oyu, devletten aldığı imkanı suistimal edip teröristlerin hizmetine verenler var. Bütün bunlar da hak etikleri neyse onu görecekler” diye konuştu.

“Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri hemen çark etmeye başladı”

Başbakan Davutoğlu dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulmasıyla üslupların değiştiğine de dikkat çekerek şunları söyledi: "Biz bu mekanizmayı çalıştırır çalıştırmaz bazıları kuzu postunu çıkardı ve her şey unutulmuş gibi yeniden sahneye çıktı. Biz dokunulmazlıkların kaldırılması değişikliğini Meclis'e sunduğumuz andan itibaren üslupları değişmeye başladı. Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri hemen çark etmeye başladı. Yakasında TBMM rozetiyle çukur başında teröristin taziye çadırında meydan okuma provaları yapanlar, şimdi yine güya barışı terennüm etmeye, barışçıl görünmeye çalıştılar."

"Millet sizin gerçek yüzünüzü gördü"

"Direniş kahramanca bir destan yazıyor, 'hendek, çukur' diye küçümsemeye çalışanlar dönüp tarihe baksın" diyenlerin, bugün "Biz demokratik bir partiyiz şiddetin her türlüsünü reddediyoruz" ifadesini kullandığını vurgulayan Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti ve şiddeti tırmandırdı, diyorlar. Merhum Ziya Paşa’nın dediği gibi 'Siz herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsınız?' Bu millet sizin gerçek yüzünüzü gördü. Diyarbakır'da, Sur’da, Cizre’de, Silopi’de gördü sizi."

"Fezlekelerin yargıya intikali sağlanacak"

Güvenlik güçlerine 23 Temmuz'da verilen talimatın geçerliliğini koruduğunu ifade eden Türkiye Başbakanı Davutoğlu, "Bu ülke, Türkiye Cumhuriyeti devleti, vatandaşlarıyla beraber terörizmi dize getirmekte kararlıdır. Pervasızca teröre sözcülük yapanlar da adaletin karşısına çıkarak hesap verecek. Fezlekelerin yargıya intikalini sağlayacak düzenleme için süreç başlamıştır, gereğince de ilerleyecektir" diye belirtti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.