SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye ve Ukrayna arasındaki uçak seferlerinde artış

Türkiye ve Ukrayna, iki ülke arasında havayolu seferlerini artıran yeni bir mutabakat zaptı imzaladı. Bunun dışında iki ülke, Kiev-Ankara rotasında sınırlamaların kaldırılması konusunda anlaştı.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2016 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2016 10:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye ve Ukrayna arasındaki uçak seferlerinde artış

Türkiye ve Ukrayna, 12-13 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen müzakereler sonucunda iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini düzenleyen yeni bir mutabakat zaptı imzalandı.
 
Görüşmeler ile ilgili bilgileri paylaşan Ukrayna Altyapı Bakanlığı’nın Hava Ulaşım Bölümü Başkanı Galina Vinarçik, Ankara’da yapılan görüşmeler esnasında iki ülke arasında sefer frekanslarının arttırıldığını belirtti. Ayrıca Vinarçik, Kiev-Ankara rotasında mevcut sınırlamaların kaldırılmasına karar verildiğini bildirdi.
 
Galina Vinarçik, “Bölgelerdeki havalimanlarının, sefer sayısının arttırılması olanağını maksimum kullanacağı ümidindeyim. Böylece Ukrayna ve Türkiye arasında, sayısı arttırılan seferler bunlar: Harkiv-İstanbul 14 sefer (7 sefer arttırıldı), Vinnitsa- İstanbul 9 sefer (2 sefer eklendi), Zaporijya-İstanbul 14 sefer (7 sefer eklendi), Lviv-İstanbul 14 sefer (7 sefer eklendi), Herson-İstanbul 10 sefer (3 sefer) eklendi” diye kaydetti.
 
Daha önce Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Ukrayna ve Türkiye arasında yeni bir mutabakat zaptı imzalandığını bildirmişti. Müdürlük, 12-13 Ekim’de gerçekleştirilen görüşmelerde iki ülke arasındaki mevcut havacılık sorunları ele alındığını ve iki ülke sivil havacılık ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunulduğunu belirtti.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.