SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna’da komünistler Lenin’in doğum gününü devlet düzeyinde kutlanmasını istiyor

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2010 17:59
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2010 17:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna’da komünistler Lenin’in doğum gününü devlet düzeyinde kutlanmasını istiyor
Ukrayna Komünist Partisi Başkanı Pyotr Simonenko, Lenin’in doğum gününü devlet düzeyinde kutlanmasını teklif etti.
Ukrayna Komünist Partisi basın servisinden alınan bilgiye göre, parti 26 Martta Ukrayna Parlamentosuna “Lenin’in doğumunun 140. yıldönümü kutlamaları” karar tasarısını sundu.
Komünistlere göre, karar tasarısının amacı, Lenin’in anısının ebedileştirilmesi ve 140. doğum yıldönümünün kutlanması kararını almayı öngörüyor.
Simonenko, “Ukrayna’nın bağımsızlığı için yaptıkları bu günün layık şekilde kutlanmasına değer” dedi. Ukrayna Komünist Partisi lideri Simonenko bu nedenle, milletvekillerinin karar tasarısını destekleyecekleri konusunda ümidini dile getirdi. Komünistler, Lenin’in doğum yıldönümünün devlet düzeyinde kutlanmasının, proletarya liderinin bilimsel ve siyasi faaliyetleri hakkında bilgiyi korumanın ve geliştirmenin yanı sıra, gençlerin Lenin’in Ukrayna’nın bağımsızlığı konusuna yaptığı katkıları hakkında bilgi edinmelerini sağlayacağını ileri sürdü.
Bunun yanı sıra UKP lideri, kutlamaların devlet düzeyinde organize edilmesinin devlet ve yerel bütçelerden fazla harcamaları gerektirmeyeceğini söyledi.

Elmas Kaplan

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.