SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna’da solcular Yanukoviç’in batı yanlısı açıklamalarını eleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2010 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2010 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna’da solcular Yanukoviç’in batı yanlısı açıklamalarını eleştirdi
Pyotr Simonenko’nun başkan olduğu Ukrayna Komünist Partisi ile Natalya Vitrenko’nun başkanlığındaki Ukrayna Progresif Sosyalist Partisinin yandaşları Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in Brüksel ziyareti sırasında yaptığı batı yanlısı açıklamalarını eleştirdi.
Ukrayna Progresif Sosyalist Partisi resmi internet sitesinde yayınlanan bildiride, “Yanukoviç, batıya yönelik politikasını öncelikli olarak belirledi. Bir bütün olarak cumhurbaşkanının Brüksel ziyareti iç karartıcı izlenim bırakıyor, çünkü yeni yönetim, evvelkilerin miras bıraktığı hataları tekrarlıyor” deniliyor.
Ukrayna Komünist Partisine yakın bir gazetede ise, “Cumhurbaşkanı Yanukoviç’in ilk ziyareti Brüksel’e gerçekleştirmesi, hiçbir şeyin değişmeyeceğini gösterdi. Bush’un saçmalama bayrağını devralması bile önemli değil. Kosova ve Osetya’nın nerde olduğunu bilmeyen cumhurbaşkanıyla sürprizler yaşamayız, Avrupa için bu önemli değil, yeter ki onların istediğini yapsın. Ülke için tehlikeli olan Turuncuların politikasını devam etmemesi önemli. Ancak o (Yanukoviç) devam edecek gibi gözüküyor. Yine Avrupa ile Rusya arasında sallanmaya devam edeceğiz” şeklinde yazıyor.

Elmas Kaplan
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.