SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna hangi ülkelere uçak satacak?

Üretim çeşitliliğinde birçok tipte hava aracı bulunan Ukrayna'nın uçak üreticisi Antonov şirketi, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’a uçak satacak.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2016 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2016 16:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna hangi ülkelere uçak satacak?

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın Azerbaycan ve Suudi Arabistan’a uçak satacağını açıkladı.
 
Üretim çeşitliliğinde birçok tipte hava aracı bulunan Ukrayna'nın uçak üreticisi Antonov şirketinin 70. kuruluş yıldönümü vesilesiyle 31 Mayıs tarihinde şirketi ziyaret eden Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın Suudi Arabistan ile Antonov uçaklarının satışı ile ilgili anlaşma imzaladığını dile getirdi.
 
Poroşenko, “Nihayet Suudi Arabistan’a Ukrayna uçaklarının satılması ile ilgili yeni anlaşmaları imzaladık” dedi.
 
Bunun dışında Antonov şirketinin Azerbeycan’a da uçak sağlayacağını belirten Petro Poroşenko, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığımız görüşme sırasında Azerbaycan’ın Ukrayna’nın “Antonov” uçaklarını satın alması konusunda anlaştık” diye bildirdi.
 
Bunun dışında Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna yönetiminin son yıllar içinde ilk kez yeni Antonov uçakları sipariş ettiğini vurguladı.
 
Üretim çeşitliliğinde kuruluşunun ilk yıllarında ürettiği planörden dünyanın en büyük nakliye uçağına kadar birçok tipte hava aracı bulunan Antonov şirketi, 31 Mayıs 1946 yılında kurulmuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.