SON DAKİKA
Hava Durumu

“Yatırımcılar Bitcoin'deki tüm parasını kaybetmeye hazırlıklı olmalı”

ESMA Başkanı Maijoor, sanal para Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2018 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 09:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
“Yatırımcılar Bitcoin'deki tüm parasını kaybetmeye hazırlıklı olmalı”

Bitcoin, Salı günkü işlemlerde kayıplarını artırdı. Piyasa değeri en fazla olan dijital para, TSİ 08:55'te yüzde 5.76 ekside 13,095 dolardan işlem gördü. Bitcoin, günlük işlemlerde 12,743 dolara kadar geriledi.

Avrupa Birliği'nin Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) Başkanı Steven Maijoor, Hong Kong'da Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta sanal para Bitcoin'e ilişkin değerlendirmede bulundu.

Maijoor, önde gelen sanal para ile ilgili olarak “Yatırımcılar Bitcoin'deki tüm parasını kaybetmeye hazırlıklı olmalı. Aşırı volatil ve bu durum, para olarak kullanımını engelliyor. Aynı zamanda geniş çaplı kabul görmüyor.” dedi.

ESMA, bireysel yatırımcıları Kasım ayındaki sanal para halka arzları konusunda uyardı. Maijoor, kurumun kripto paralara yönelik gelişmeleri izlediğinin altını çizdi.

Dijital para sektörünü geçtiğimiz yıl ilk hedef alan ülke Çin, bu varlıklardaki işlemlere yönelik kısıtlamaları artırıyor. Konuya yakın kaynaklara göre Çin, Borsa benzeri hizmet sunan online platform ve mobil uygulamaları hedef alıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.