SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldırım: Başkanlık sistemi çalışmalarımızı tamamladık

Türkiye Başbakanı Yıldırım, "Hem yeni anayasa ve hem başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra yapacağımız iş, teklifimizi en kısa sürede yüce Meclis'in iradesine teslim etmektir." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2016 10:49
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2016 10:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yıldırım: Başkanlık sistemi çalışmalarımızı tamamladık

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin NG Otel'de düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında yaptığı konuşmada, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), AK Parti döneminde doğmamıştır, FETÖ, AK Parti döneminde palazlanmamıştır. Bu terör örgütünün sanki AK Parti döneminde kurulmuş, güçlenmiş gibi gösterme gayreti içinde olanlar var. Bunlar kendi kusurlarını, yanlışlarını örtmenin telaşı içindeler. Bu kanlı örgütün geçmişi ta 1960 yılların sonlarına kadar gider." dedi.

AA’nın haberine göre, Yıldırım, "Bu örgüt (FETÖ) TSK'ya zehirli bir yılan gibi sızarken susanların, bakıyorum dilleri çözülmüş, bülbül gibi konuşuyorlar. Bu örgüt, emniyet teşkilatına, yargıya sızarken susanların akılları belli ki şimdi başlarına gelmiş." ifadelerini kullandı.

"Kirli terör örgütleri bu yüce milleti dize getiremez"

"Ne FETÖ ne BETÖ ne DEAŞ ne de başka bir kirli terör örgütü bu yüce milleti dize getiremez, bu ülkeyi yolundan çeviremez." ifadelerini kullanan Yıldırım, "Gün gelir askerimizle, gün gelir polisimizle, operasyon üzerine operasyon yapar inlerine girer bellerini kırarız." dedi.

Başbakan Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti: "Bugün halen bunca şehit ve gazimize rağmen, ısrarla kafaları bulandırma gayreti içinde olanların da bir gün gelecek kafalarına dank edecek ama o gün onların, bu milletin yüzüne bakacak yüzleri de asla olmayacak. Tarih nasıl kahramanları yazıyorsa, hainleri, korkakları da aynı şekilde yazacaktır."

"Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür"

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "Eski bir Genelkurmay başkanı çıkıp diyor ki 'Biz 2004'te uyardık.' Ne uyardınız kardeşim, karara bakıyoruz, 'Nur cemaati ve hizmet hareketi izlenmelidir.' Ne zamandan beri cemaatler terör örgütü oldu. Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür, o da 17 Aralıktır."

Yıldırım, "Şundan emin olun, sürecin sonunda tek bir mağdur bile kalmayacak, sürecin sonunda ininde saklanan bir tane bile FETÖ mensubu olmayacak." dedi.

"Anayasa ve başkanlık sistemi çalışmalarımızı tamamladık"

"Sistemdeki tıkanıkları tek tek açarak, demokrasimizi her türlü kötü emellere karşı gözümüz gibi korumaya devam edeceğiz." ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım, "Hem yeni anayasa ve hem başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra yapacağımız iş, teklifimizi en kısa sürede Meclis'e getirmek, yüce Meclis'in iradesine teslim etmektir." şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.