SON DAKİKA
Hava Durumu

Yunanistan'dan Türkiye'nin tepkisine yanıt

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Türk azınlık mensuplarının miras, evlenme ve boşanma konusunda İslami kuralların yanı sıra Yunanistan Medeni Kanunu'nun da geçerli olmasını onaylayan yasaya dönük Türkiye cephesinden gelen tepkiye yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2018 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2018 16:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yunanistan'dan Türkiye'nin tepkisine yanıt

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın bugün 12 Ocak’ta yaptığı açıklamada Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinde yaşayan Müslümanlar ile ilgili yasal düzenlemenin Yunanistan'ın iç meselesi olduğunu belirterek, dışarıdan müdahalelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hürriyet'in haberine göre açıklamada Türkiye'nin kendi iç siyasetindeki ciddi konulara odaklanması gerektiği ifadeleri yer aldı.

Yunanistan, Batı Trakya Müslüman Türk azınlık mensuplarıyla ilgili miras, evlenme ve boşanma gibi konularda İslami kuralların yanı sıra Yunanistan Medeni Kanunu'nun da geçerli olması yönündeki yasal düzenlemeyi parlamentoda onaylanmıştı.

Türk Dışişleri Bakanlığı, bunun üzerine bir açıklama yayınlamış ve "Yunanistan'ın geçmişten ders çıkarmasını bekliyoruz" ifadesini kullanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.