SON DAKİKA
Hava Durumu

Afrin Operasyonu'nu yönetecek kahraman komutan belli oldu

Türkiye’nin uzun zamandır konuştuğu Afrin Operasyonu’na özel eğitimli askerlerden oluşan iki tugay katılacak. Operasyonu 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel kumanda edecek

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2018 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2018 13:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Afrin Operasyonu'nu yönetecek kahraman komutan belli oldu

Afrin harekatı için tüm planlar hazırlandı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen ve çoğu özel eğitimli personelden oluşan yaklaşık iki tugay büyüklüğünde askeri personel harekatda görev alacak.  Fırat Kalkanı’nda terör örgütü DEAŞ’a yönelik süpürme harekâtı icra eden TSK, Afrin’de ise PKK/PYD’ye ‘kuşatma harekâtı’ uygulayacak. TSK, Afrin’deki teröristleri kuzeyden, batıdan, doğudan ve güneyden (Hatay, Kilis, Azez, Tel Rıfat, İdlib) kuşatacak. Özellikle Tel Rıfat ve Minnığ Havaalanı bölgesinden terör örgütünün lojistiğinin kesilmesiyle kuşatma tamamlanacak.

Fırat Kalkanı Kahramanı

 

Harekatı Fırat Kalkanı Harekâtı’nın kahramanı 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel yönetecek. Temel, gerek İdlib’de kontrol noktaları kurulması çalışmalarını gerekse Afrin için yürütülen hazırlıkları bizzat sevk ve idare ediyor.  2. Ordu Komutanı olan eski Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin yerine 2. Ordu Komutan Vekili olarak atanmıştı. Vekaleten yapılan bu atamanın ardından 2. Ordu Komutanlığı'na atandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.