SON DAKİKA
Hava Durumu

Harekata katılan Türk askerleri sevinç gösterileriyle karşılandı

Kilis'te bir grup vatandaş, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerleri sevinç gösterileriyle karşıladı.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2018 15:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2018 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Harekata katılan Türk askerleri sevinç gösterileriyle karşılandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'deki terör hedeflerini temizleyen askerlerin bir kısmı Kilis'e döndü.

Askeri araçların geçtiği Gülbaba köyünde toplanan bir grup vatanda, bugün, 31 Ocak’ta, ellerindeki Türk bayraklarıyla "En büyük asker, bizim asker", "Vur vur inlesin Afrin dinlesin" ve "Her Türk asker doğar" sloganları attı.

Bazı vatandaşlar ise Türk askerlerine sarıldı. Askerlere destek için oğlu Nevzat Dal ile sınıra gelen Reşit Dal, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, askerlere sevgilerini göstermek ve destek olmak için sınır hattına geldiklerini bildirdi.

Oğlunun askerleri görmek istediğini anlatan Dal, "Onlara destek olmak istedik çünkü elimizden başka bir şey gelmiyor. Oğlum, 'baba askerlerimizin yanına birlikte gidelim, onlara moral verelim' dedi. Bu nedenle sınıra geldik." dedi.

Nevzat Dal ise askerleri yakından görünce çok mutlu olduğunu belirterek onları çok sevdiğini söyledi. Sınır hattında görev alan askerler de Suriye'nin Afrin bölgesindeki Darmık Dağı çevresine yönelik hava harekatını izledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.