SON DAKİKA
Hava Durumu

Kim Jong-un nükleer denemesini parti yaparak kutladı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz hafta tüm dünyaya meydan okuyarak nükleer füze denemesine devam ettiği gibi üstüne bir de kutlama partisi düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2017 16:41
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2017 16:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kim Jong-un nükleer denemesini parti yaparak kutladı

Kim Jong-un, nükleer çalışmalarda emek veren herkesi bir araya toplayarak parti yaptı. Ülkenin resmi haber ajansı KCNA tarafından dünyaya servis edilen görüntülerde kutlamaya üst düzey askeri yetkililer ve Kim'in eşinin de katıldığı görüldü.  

Kuzey Kore'ye yaptırımlar yoldaHidrojen bombası deneyerek tüm dünyayı bir kez daha karşısına alan Kuzey Kore’ye, ABD Başkanı Donald Trump bu sefer de petrol ambargosu koymayı hedefliyor.  ABD, yeni yaptırımlar içeren karar tasarısını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkelerle paylaştı. Washington 11 Eylül Pazartesi günü söz konusu tasarının oylanmasını istedi.Kuzey Kore'ye petrol ambargosu uygulanması, bu ülkenin lideri Kim Jong-un'un yurt dışındaki mal varlıklarının dondurulması ve seyahat yasağı getirilmesi, tekstil ihracatının ve Kuzey Koreli işçilerin yurt dışında çalışmasının yasaklanması başlıklarını kapsıyor.Yeni yaptırımların kabul edilmesi için BMGK daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa'nın veto hakkını kullanmaması ve 15 üyeden en az 9'unun tasarı lehinde oy vermesi gerekiyor.Ancak Rusya ve Çin'in tasarıyı reddetmesi bekleniyor. Kuzey Kore'yi bir nükleer tehdit olarak görmediğini ilan eden Rusya lideri Vladimir Putin, yeni yaptırımların bir işe yaramayacağını söylemişti.Çin ise Kuzey Kore'nin en büyük ticaret müttefiki konumunda.159112NATO'dan 'devam' açıklamasıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den de Kuzey Kore'nin dünyayı tehdit eden nükleer çalışmalarıyla ilgili bir açıklama geldi.Stoltenberg, 'Kuzey Kore hakkında siyasi çözüm için ekonomik yaptırımlar uygulanmaya devam edilmeli' dedi.İşte nükleer partiden görüntüler:En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.