SON DAKİKA
Hava Durumu

Orgeneral Akar: "YPG'nin silahlandırılmasına müsaade etmeyiz"

Orgeneral Hulusi Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nın açılış oturumunda söz aldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2018 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 13:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Orgeneral Akar: "YPG'nin silahlandırılmasına müsaade etmeyiz"

Dün 15 Ocak tarihinde, NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı için Belçika'nın başkenti Brüksel'e giden GenelKurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, YPG'nin silahlandırılması konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

"Terör örgütleri arasında ayrım yapılmamalıdır"

Orgeneral Akar, üye ülkelerin genelkurmay başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, "NATO, terörizmle mücadele söz konusu olduğunda, terörist örgütler arasında ayrım yapmamalıdır." ifadesini kullandı.

"Müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz"

"DEAŞ ile mücadele ne kadar önemliyse PKK/PYD/YPG, FETÖ ile mücadele de o kadar önemlidir." diyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "PKK’nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." ifadelerini kullandı.

Akar'ın konuşmasında Türkiye'nin beklentilerini ve terör örgütleriyle mücadelesinde kararlılığını net şekilde ortaya koyduğu bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.