SON DAKİKA
Hava Durumu

Suriye: "Türk savaş uçakları saldırırsa düşürmeye hazırız"

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Türk savaş uçaklarının Suriye'de saldırıya geçmesi durumunda düşürmeye hazır olduklarını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2018 15:49
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2018 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Suriye: "Türk savaş uçakları saldırırsa düşürmeye hazırız"

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, olası Afrin operasyonunda Türk savaş uçaklarının Suriye'de saldırıya geçmesi durumunda, ülkenin hava savunma sistemlerinin Türk uçaklarını düşürmeye hazır olduğunu belirtti.

Bugün 18 Ocak'ta Suriye devlet televizyonuna konu ile ilgili açıklamada bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mekdad, Afrin'e düzenlenecek herhangi bir operasyonu 'saldırı eylemi' olarak algılanacağını ifade ederek: "Türkiye hükümetini bu yönde bir adım atmamaları konusunda uyarıyoruz" dedi.

Ankara, Afrin'deki gelişmelerin ve ABD'nin bölgede atmayı planladığı adımların Türkiye'nin ulusal güvenliği açısından tehdit olduğunu vurgulayarak Afrin'e yönelik operasyonun kısa süre içerisinde başlatılacağını ifade ediyor.

Bölgedeki hava sahasını kontrol eden Rusya ile görüşmeler devam ederken, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Ankara'nın tepkisini çeken 'sınır güvenlik güçleri' oluşturulacağı yönündeki bilginin doğru olmadığını ifade etmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.