SON DAKİKA
Hava Durumu

TSK: 712 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dan yapılan Afrin açıklamasında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 712 olduğu bildirildi. Hava harekatıyla 22 hedef imha edildi. Kaynak Yeniçağ: TSK: 712 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2018 10:46
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2018 10:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TSK: 712 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı”nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün 31 Ocak tarihinde Zeytin Dalı Harekâtı'nın 12. gününde yapılan açıklama şöyle:

"Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 22 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 63 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 712 olmuştur." 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.