SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD: Putin ve Lavrov'a yaptırım uygulayacağız

ABD: Putin ve Lavrov'a yaptırım uygulayacağız

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2022 00:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2022 00:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD: Putin ve Lavrov'a yaptırım uygulayacağız

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, 25 Şubat 2022'de yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısı nedeniyle ABD'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rus güvenlik yetkililerine yaptırım uygulayacağını duyurdu.

ABD, Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırganlığa karşı, Rusya devlet başkanı Putin ve Dışişleri Bakanı Lavrov'a yaptırım uygulamaya hazırlanıyor. Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısına ve ABD'nin adımlarına ilişkin açıklamada bulundu. ABD Başkanı Joe Biden'ın Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğine işaret eden Psaki, "Avrupalı ortaklarımızın kararları ile uyumlu olarak ABD, Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rus ulusal güvenlik yetkililerine yaptırım uygulayacaktır." ifadesini kullandı.

Psaki, Putin'e yaptırım uygulamanın bir süredir masada olduğuna işaret ederek, yaptırımlar konusunda detaylı açıklamayı daha sonra yapacaklarını sözlerine ekledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.