SON DAKİKA
Hava Durumu

Akmescit’te üniversite fuarı açıldı

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2010 16:32
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2010 16:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Akmescit’te üniversite fuarı açıldı
Akmescit’te (Simferopol) “Neden Bu Üniversiteyi Tercih Edeyim?” adlı üniversite fuarı açıldı.
22 Mart’ta öğrenci adaylarına kapılarını açan ve Kırım’da Kırım Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından ilk kez düzenlenen fuarda Kırım’ın önde gelen 17 yüksek öğretim kurumu faaliyetlerini, eğitim ve bu alanda elde ettiği başarıları ziyaretçilere tanıtıyor.
Fuarın açılışı ve açılış konuşmasını gerçekleştiren Kırım Eğitim ve Bilim Bakanı Valeriy Lavrov, Kırım Özerk Cumhuriyetinde toplam 96 yüksek öğretim kurumunun faaliyet gösterdiğini, aralarından en kaliteli eğitim ve iş olanakları sunan 17’sinin seçildiğini dile getirdi.
Fuarda sergilenen üniversitelerin arasında Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi, Vernandskiy Tavriya Milli Üniversitesi, Kırım Devlet Tıp Üniversitesi, Çevre Koruma ve Dinlenme Yerleri İnşaatı Milli Akademisi, Kırım Kültür, Sanat ve Turizm Üniversitesi ve diğerleri yer aldı.
“Bilinçli meslek tercihi hayatı etkiler, kendini gerçekleştirme, sosyalleşme, kariyer ve mesleki başarısını şekillendirir” sloganı ile kapılarını açan organizatörler adaylara meslek tercihi yapma, geleceğin meslekleri ve kariyer olanakları ile ilgili yardımcı olmayı amaçlıyor.
“Neden Bu Üniversiteyi Tercih Edeyim?” üniversite fuarı 24 Mart’a kadar devam edecek.
Niyara Nurmambetova – Rıdvan Calilov
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.