SON DAKİKA
Hava Durumu

Ayetullah Hamaney’den ABD çıkışı

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, ABD ile yaşanan gerilim ve müzakere çağrılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2019 23:55
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2019 15:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ayetullah Hamaney’den ABD çıkışı

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, ABD ile yaşanan gerilim ve müzakere çağrılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD ile müzakerenin hiçbir faydası olmadığını belirten Hamaney, “Bu müzakere değil baskıdır. ABD müzakereyi taktik olarak kullanıyor” dedi.

http://qha.com.tr/haberler/iran-disisleri-bakani-zarif-islamabad-da/36678/ “AVRUPA VE DİĞER ÜLKELERLE SORUNUMUZ YOK”

Hamaney, Avrupa ve diğer ülkelerle müzakerede sorun görmediklerini vurgulayarak, “Bazı gazete ve yabancılar müzakere hakkında konuşuyorlar. Onların müzakere masasına dönelim çağrıları sadece ABD ile müzakereyi kapsamakta. Bizim Avrupa ve diğer ülkelere belirlenmiş konular üzerinde müzakerede bir sorunumuz yok; ancak ABD ile müzakere olmayacak” şeklinde konuştu. 

İran’ın İslam devriminin namusunu ve askeri gücünü ilgilendiren konularda müzakere yapmayacağına işaret eden Hamaney, “ABD ile müzakere yapmayacağız. Nedeni ise ABD ile müzakerenin hiçbir faydası yok. Hatta müzakere zarar verir” dedi. 

http://qha.com.tr/haberler/ruhani-iran-a-yonelik-baskilar-tam-bir-savastir/31817/ “BU MÜZAKERE DEĞİL BASKIDIR”

ABD’nin müzakereyi İran üzerinde daha fazla baskı kurmak için taktik olarak kullandığını söyleyen Hamaney, İran’ı baskılar ile yıldırarak müzakere masasına oturtmak istediklerini belirterek, “Bu müzakere değil baskıdır. ABD müzakereyi taktik olarak kullanıyor” şeklinde konuştu. 

ABD’nin İran’a yönelik uyguladığı yıldırma politikalarına karşı İran’ın kendi baskı unsurlarını kullanmaya devam edeceğini belirten Hamaney, Milli Güvenlik Konseyinin nükleer antlaşmadaki taahhütleri askıya alan kararının yürürlükte kalacağına işaret ederek, “ABD baskılarına karşı biz de elimizdeki baskı araçlarını kullanacağız. Gerektiğinde askeri yöntemleri de kullanırız” dedi. 

http://qha.com.tr/haberler/basra-korfezi-nde-abd-iran-gerilimi-tirmaniyor/30589/
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.