SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan’da Ermeni güçler tarafından döşenen mayın tarlası imha edildi

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2022 18:53
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2022 18:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan’da Ermeni güçler tarafından döşenen mayın tarlası imha edildi

Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinin Sarıbaba tepesinde Ermeni silahlı grupları tarafından döşenen bine yakın mayın özel ekipler tarafından imha edildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, mayınların 2. Karabağ Savaşı’ndan sonra Ermenistan’da üretildiğini bildirdi.

Azerbaycan’ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ bölgesi ve çevresindeki illerde Ermeni güçlerce döşenen mayınları temizleme faaliyetleri sürüyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Laçın ilinin doğu kesiminde bulunan Sarıbaba tepesinin kuzeybatısında, Ermeni silahlı gruplar tarafından döşenmiş anti personel mayın tarlasının tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, özel ekipler tarafından bölgede yapılan çalışmalar sonucunda 991 anti-personel mayının güvenli bir şekilde çıkarılarak etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Bakanlık, mayınların 2. Karabağ Savaşı’ndan sonra 2021’de Ermenistan’da üretildiğini duyurdu.

AZERBAYCAN ORDUSUNDAN "KISAS" OPERASYONU

Karabağ’daki yasadışı Ermeni güçlerin 3 Ağustos'ta gerçekleştirdiği provokasyon sonucu bir askerin şehit olması üzerine Azerbaycan ordusu "Kısas" ismi verilen operasyon düzenlemişti. Operasyonda Küçük Kafkas sıradağlarının Karabağ silsilesinde yerleşen Sarıbaba ve diğer bir dizi hakim tepeler kontrol altına alınmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.