SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'ın Eurovision temsilcisi: Sahnede Türk bayrağını da dalgalandırmak istiyorum

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2019 18:37
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2019 18:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'ın Eurovision temsilcisi: Sahnede Türk bayrağını da dalgalandırmak istiyorum

İsrail'in Tel Aviv şehrinde düzenlenecek 2019 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Azerbaycan'ı temsil edecek olan Çingiz Mustafayev, Azerbaycan ve Türk bayrağını Eurovision sahnesinde dalgalandırmak istediğini söyledi.

İHA'nın haberine göre üç aydır Eurovision için ciddi hazırlıklar yaptığını vurgulayan Çingiz Mustafayev, "Kareografi, vokal ve sahne tam istediğim gibi oldu. Heyecanıma yenik düşmezsem, kendi potansiyelimi yüzde yüz gösterebilirsem kardeşlerimizin desteğiyle bu yıl galip gelen ülke Azerbaycan olacak" dedi.

Çok güzel ve muhteşem bir şov hazırladıklarını belirten Mustafayev, "Bence Eurovision şimdiye kadar böyle bir sahne şovu görmedi. Türk kardeşlerimizden destek bekliyorum. Onlar dünyanın her yerindeler. Bana destek olurlarsa, galip geldiğimde Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

http://qha.com.tr/haberler/eurovision-organizatorlerinden-ukrayna-nin-karari-ile-ilgili-aciklama/6524/ "TÜRK DÜNYASINI TEMSİL EDECEĞİM"

Azerbaycan temsilcisi Mustafayev, "Türk dünyasını Eurovision'da bir tek ben temsil edeceğim. Galip gelip hem Azerbaycan, hem Türk bayrağını sahnede dalgalandırmayı çok istiyorum. Çok heyecanlıyım, şarkının sonunda "muğam" söyleyeceğim. Bu Azerbaycan ve Türk müziğini en azından 300 milyona duyurmak çok güzel bir his olacak" diye konuştu.

Bu yıl Azerbaycan'ı genç bir isim olan Çingiz Mustafayev temsil edecek. Adı "Truth" olan şarkı ise oldukça iddialı. Çingiz Mustafayev, Eurovision 2019 Şarkı Yarışmasının ikinci yarı finalinde 18. sırada sahneye çıkacak.

http://qha.com.tr/haberler/camala-yuna-2019-muzik-odulleri-ne-aday-gosterildi/10831/
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.