SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'ın zaferinin 3. yılı Bakü'de kutlandı

Azerbaycan'ın 2016 yılında Dağlık Karabağ'da Ermenistan ile yaşadığı çatışmalardan zaferle çıkışının 3. yıl dönümü kutlandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2019 22:28
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2019 22:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'ın zaferinin 3. yılı Bakü'de kutlandı

Azerbaycan'ın 2016 yılında Dağlık Karabağ'da Ermenistan ile yaşadığı çatışmalardan zaferle çıkışının 3. yıl dönümü kutlandı.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 2-5 Nisan 2016 tarihleri arasında Dağlık Karabağ'da meydana gelen ve Azerbaycan'ın zaferle çıktığı çatışmalar 3'üncü yıl dönümü için başkent Bakü'de tören düzenlendi. Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusu üzerinde elde ettiği zaferin üzerinden 3 yıl geçmesine ilişkin düzenlenen "Zafer Anı" isimli programa milletvekilleri, gaziler, şehit aileleri ve sanat dünyasından yoğun katılım oldu.

"AZERBAYCAN ASKERİ GÜCÜNÜ GÖSTERDİ"

Törende konuşma yapan Milletvekili Aydın Mirzezade, Azerbaycan ve Ermenistan arasından Dağlık Karabağ temas hattında zaman zaman çatışmaların yaşandığını vurgulayarak 2016 yılında yaşananlar hakkında, "Bu çatışmalarda Azerbaycan askeri kendi gücünü gösteriyordu. Ancak 2016'da biz bu meselede kendimizin zafer sayfasını açtık. 4 günlük savaş sırasında Azerbaycan askeri toprağa bağlılığını, gücünü gösterdi. Azerbaycan askeri toprak uğrunda her an kendi hayatını feda etmeye hazır olduğunu gösterdi" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan-Ermenistan arasında Ermenistan tarafından işgal edilen Dağlık Karabağ'daki temas hattında 2016 yılının 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gecesi yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışmalar sonrası Azerbaycan Ordusu, Goranboy ve Naftalan kentleri için tehlike oluşturan Talış köyü etrafındaki tepeleri Ermeni güçlerden temizledi. Fuzuli bölgesinde, Horadiz kentinin yakınındaki Lele Tepe de Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçti.

http://qha.com.tr/haberler/azerbaycan-ordusu-ermenistan-a-ait-bir-iha-yi-etkisiz-hale-getirdi/5258/
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.