SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan ve Türkiye şehircilik alanında iş birliği kararı aldı

Azerbaycan ve Türkiye şehircilik alanında iş birliği kararı aldı

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2019 15:11
Haber Güncellenme Tarihi: 20.07.2019 15:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan ve Türkiye şehircilik alanında iş birliği kararı aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Azerbaycan Devlet Emlak Komitesi Başkanı Hasanov'u kabul etti.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye ile Azerbaycan arasında çevre ve şehircilik alanında iş birliğini yukarıya çekecek çalışma yapılacağını söyledi. Bakan Kurum, Azerbaycan Devlet Emlak Komitesi Başkanı Kerem Hasanov'u bakanlıkta kabul etti.

Türkiye ile Azerbaycan'ın iki devlet tek millet olduğunu belirten Kurum, bakanlık olarak çevre ve şehircilik alanında birçok faaliyette bulunduklarını söyledi. Kurum, tapu-kadastrodan, kentsel dönüşüme, sosyal konut üretiminden, millet bahçeleri ve coğrafi bilgi sistemlerine kadar şehircilikte birçok proje gerçekleştirdiklerini anlattı.

Bakan Kurum, iki kardeş ülkenin siyasi ve ekonomik anlamdaki birlikteliklerini çevre ve şehircilik anlamında da çok daha üst noktalara getirmek istediklerini kaydetti.

Hasanov da tapu kadastro, kentsel dönüşüm, taşınmazların durumu ve coğrafi bilgi sistemleri gibi şehircilik konularında ortak çalışmalar yürütüleceğini belirterek, desteğinden dolayı Bakan Kurum'a teşekkür etti.

Toplantıda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden oluşan teknik bir heyetin Azerbaycan'a giderek iş birliği yapılacak konulara ilişkin görüşmeler yapması kararlaştırıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.