SON DAKİKA
Hava Durumu

Batı Trakya Türklerinin partisi DEB, Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacak

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2019 22:02
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2019 17:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Batı Trakya Türklerinin partisi DEB, Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacak

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine katılma kararı aldığını açıkladı.

Yunanistan'da Batı Trakya Türklerinin partisi DEB'den 26 Mart 2019 tarihinde yapılan yazılı açıklamada partinin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacağı belirtildi. Açıklamada, “Bir önceki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde olduğu gibi azınlığımızın ve ülkemizde herhangi bir şekilde ayrımcılığa veya haksızlığa uğramış herkesin sesi olmak adına bu yılki AP seçimlerine de katılmamızın büyük önem arz ettiğini düşünüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

http://qha.com.tr/haberler/hoh-partisi-avrupa-parlamentosu-secimlerine-tek-basina-katilacak/6018/

DEB Partisi tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Ülkemiz Yunanistan yeni bir seçim sürecine girmiş bulunmaktadır. Bu seçim süreci çerçevesinde önümüzdeki Mayıs ayında yerel seçimlerle birlikte Avrupa Parlamentosu seçimleri de gerçekleştirilecektir.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak bu yıl 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine katılma kararı aldığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Bir önceki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde olduğu gibi azınlığımızın ve ülkemizde herhangi bir şekilde ayrımcılığa veya haksızlığa uğramış herkesin sesi olmak adına bu yılki AP seçimlerine de katılmamızın büyük önem arz ettiğini düşünüyoruz.

2014 yılı AP seçimlerindeki başarımızın sonucunda elde ettiğimiz kazanımları devam ettirmek ve daha da ileri seviyelere taşımak için, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının görmezden gelinen sorunlarını daha güçlü bir sesle haykırmak için, Avrupa Birliği’nin en yoksul bölgelerinden biri, ülkemiz Yunanistan’ın ise en yoksul bölgesi olarak yaşadığımız ciddi ekonomik sıkıntılara vurgu yapmak için, Sadece bölgemizde değil tüm ülkede haksızlığa uğrayan toplumların ve bireylerin “haklı” sesi olabilmek için, Din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın herkesin eşit vatandaş olarak samimi adalete ihtiyacı olduğunu bir kez daha hatırlatmak için, Ülkemiz Yunanistan için bir tehdit değil, bir zenginlik olduğumuzu anlamayanlara göstermek için, Daha demokratik, daha hoşgörülü bir Yunanistan ve Avrupa Birliği talebimizi yinelemek için, kısacası dostluk, eşitlik ve barış için, hadi bir daha! Birlik ve beraberlik içinde, daha güçlü ve demokratik bir sesle varlığımızı ve isteklerimizi herkese duyurmaya!”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.