SON DAKİKA
Hava Durumu

Çipras: Kuzey Makedonya'yı Yunan uçakları koruyacak, Türk uçakları değil!

Aleksis Çipras, yaptığı son açıklamasında Balkanlardaki "Türk etkisinden" rahatsız olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2019 12:08
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2019 18:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çipras: Kuzey Makedonya'yı Yunan uçakları koruyacak, Türk uçakları değil!

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, yaptığı son açıklamasında Balkanlardaki "Türk etkisinden" rahatsız olduğunu söyledi.

Kuzey Makedonya ile Yunanistan arasında imzalanan isim anlaşmasının ardından Üsküp’e ziyaret eden Yunanistan Başbakanının son açıklaması Makedon medyasında yer aldı.

http://qha.com.tr/haberler/cipras-tan-kuzey-makedonya-ya-tarihi-ziyaret/15205/

Yeni Balkan'ın aktardığına göre 12 Nisan'da Atina'da Pan-Helen toplantısında konuşan Başbakan Çipras, yapılan anlaşmalarla Yunanistan’ın çıkarlarının korunduğunu ifade ederken, Yunan savaş uçaklarının Makedonya hava sahasında uçmasına izin veren anlaşmaya da ayrıca değindi.

Konuyla ilgili Çipras, "Bölgenin istikrarını tehdit eden oyunlar oynadığımızı söylüyorlar ama biz bölgede çok iyi bir müttefik edindik. Resmi olarak komşumuzun hava sahasının güvenliğini devralıyoruz. Bunu bizim uçaklarımız yapacak Türk uçakları değil" açıklamasında bulundu.

http://qha.com.tr/haberler/bati-trakya-turkleri-cipras-in-celiskili-aciklamalarindan-sikayetci/3418/ ÇİPRAS, TÜRK İŞ ADAMLARININ BÖLGEDEKİ ETKİSİNDEN ŞİKAYETÇİ!

Türkiye’nin iş dünyasıyla bölgeyi etkisi altına almak istediğini iddia eden Çipras, Kuzey Makedonya'ya Yunan iş adamlarının yatırımlarını götürerek üçüncü ülkelerin bölgedeki etkisini kırmış olacaklarını söyledi.

Haberde eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotsias'ın da Devlet Haber Ajansı ANA-MPA’ya yaptığı açıklamada, isim anlaşmasının hem Yunanistan’ı hem de Kuzey Makedonya’yı Türk etkisinden koruduğu beyanatı yer aldı.

http://qha.com.tr/haberler/yunanistan-dan-kuzey-makedonya-ya-ab-destegi/17791/
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.