SON DAKİKA
Hava Durumu

"Çocuklarınızı Türk okullarına kaydettirin"

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2013 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2013 10:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Çocuklarınızı Türk okullarına kaydettirin"

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Öğrenci velilerinin çocuklarını, Azınlık okullarına kaydettirmesi gerektiği çağrısında bulunan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı Batı Trakya Türk Azınlığı’na kutlu olsun.

Sevgili öğrenciler, siz bizim geleceğimizsiniz Türk Kültürü’nün devam etmesi ve azınlığımızın daha aydınlık yarınlara umutla bakabilmesi sizin alacağınız eğitime ve yapacağınız çalışmalara bağlıdır.

Değerli öğretmenler, azınlığımızın gelişmesi çağdaşlaşması, kültürümüzün zenginleşmesi, Türk Dili’nin gelişmesinde ve azınlık fertlerinin ifade gücünün artmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Amacımız çocuklarımıza verilen eğitim seviyesini ve kalitesini yükseltmek, tarihimize, kültürümüze, milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilgili çağdaş kuşaklar yetiştirmek olmalıdır.

Saygıdeğer veliler en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın iyi yetişmesinde sizlerin katkıları büyüktür. Sizler okulla öğretmenlerle işbirliği halinde olun ve çocuklarımızın her türlü etkinliklere katılmalarını teşvik edin. Çocuklarınızın dersleriyle ilgilenin.

Saygıdeğer veliler çocuklarınızı Azınlık okullarına kaydettirin.

Çocuklarınızla ilgilendiğiniz ölçüde başarılarının arttığını göreceksiniz.

Batı Trakya’da mülkiyeti azınlığa ait olmak üzere iki dilde eğitim yapacak yeni azınlık anaokulları, ortaokulları, liseleri açılmalıdır.

Batı Trakya’da bazı devlet okullarında Türkçenin seçmeli ders olarak olarak okutulması uygulaması doğru değildir.

Batı Trakya’da Türk azınlık çocuklarının kendi eğitim kurumlarını seçmeleri için gayret gösterilmelidir.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında geçilmekte olan taşımalı eğitimin ve öğretimin dikkatle takip edilerek başarılı olması için özen gösterilmelidir.

Azınlık eğitimi için isteklerimiz yorulmadan, usanmadan dile getirilmelidir.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında, ikili antlaşmalara uygun bir şekilde eğitim sorunlarımızın çözüme kavuştuğu, umutlarımızın gerçekleştiği bir hoşgörü dönemi olması dileğiyle öğrenci, öğretmen ve anne-babalara başarılar dileriz.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.