SON DAKİKA
Hava Durumu

Donbas'ta son bir yıl içinde keskin nişancı ateşi sonucu 43 Ukraynalı asker hayatını kaybetti

Donbas'ta son bir yıl içinde keskin nişancı ateşi sonucu 43 Ukraynalı asker hayatını kaybetti

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2021 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2021 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Donbas'ta son bir yıl içinde keskin nişancı ateşi sonucu 43 Ukraynalı asker hayatını kaybetti

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Donbas’taki Rusya destekli silahlı güçlerin keskin nişancıları kullanarak, Ukrayna askerlerini öldürdüğünü ifade etti. Bakan Reznikov, bu yıl içinde 43 Ukraynalı askerin keskin nişancı ateşi sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Donbas’taki Rusya destekli işgalci güçlerin, Temmuz 2020’da sağlanan ateşkes anlaşmasını Ocak 2021’de ihlal ederek sık sık keskin nişancı ateşini kullanmaya başladığını dile getirdi.

OCAK 2021'DEN BU YANA 43 UKRAYNA ASKERİ KESKİN NİŞANCI ATEŞİYLE HAYATINI KAYBETTİ

Rus keskin nişancıların sinsice Ukraynalı askerleri öldürdüğünü belirten Bakan, “Bu keskin nişancı saldırılarını, AGİT Gözlem Misyonu duymuyor ve görmüyor. Keskin nişancı ateşinin sonlandırmanın en iyi yolu ise topçu veya bomba atar kullanmaktır. Rusların kurnazlığı da bundan ibaret; keskin nişancıyı sessizce kullanarak askerimizi öldürerek bizi tepki olarak havan veya topçu ateşi kullanmaya zorlamaktır. Daha sonra ise Rus medyaları tüm kanallarda, Ukrayna’nın güya Minsk Anlaşmaları, ateşkesi ihlal ettiğini anlatmaya başlıyor” diye kaydetti.

Düşman keskin nişancıların verdiği zarardan bahseden Reznikov, “Ocak 2021’den bu yana 43 Ukraynalı asker keskin nişancı ateşi sonucu hayatını kaybetti” dedi. Ayrıca Bakan, Rus işgalci güçlerin ayrıca bomba atmak için insansız hava araçları kullandığını ve AGİT Gözlem Misyonu'nun çalışmalarını engellediğini aktardı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.