SON DAKİKA
Hava Durumu

Emel Kırım Vakfı, Macaristan'da Büyük Kurultay'a katıldı

Emel Kırım Vakfı üyeleri, Macaristan'da Bugac şehrinde Macar Turan Vakfı tarafından 2008'den beri düzenlenen Büyük Kurultay'a katıldılar. Geleneksel Türk Okçuluğu sporcusu, Kırım Tatarı Alperen Alkan da burada düzenlenen atlı okçuluk müsabakasında Türkiye'yi ve Kırım Tatarlarını temsil etti.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2022 20:29
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2022 20:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Emel Kırım Vakfı, Macaristan'da Büyük Kurultay'a katıldı


Emel Kırım Vakfı üyeleri, Macaristan'da Bugac şehrinde Macar Turan Vakfı tarafından 2008'den beri düzenlenen Büyük Kurultay'a katıldılar. Geleneksel Türk Okçuluğu sporcusu, Kırım Tatarı Alperen Alkan da burada düzenlenen atlı okçuluk müsabakasında Türkiye'yi ve Kırım Tatarlarını temsil etti.Emel Kırım Vakfı üyeleri, Macaristan'da Bugac şehrinde Macar Turan Vakfı tarafından 2008'den beri düzenlenen ve Türk kültürünün farklı ülkelerden katılımcılarla da buluştuğu Büyük Kurultay'a katıldılar. Bugac şehrine giden; KTMM (Kırım Tatar Milli Meclisi) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay, Emel Kırım Vakfı Başkan Vekili Nurten Bay, Emel Kırım Vakfı Genel Sekreteri Melek Maksudoğlu, vakıf üyeleri Ekrem Bay ve Neşe Sarısoy Karatay katıldı. Atlı Okçuluk Şampiyonu, Kırım Tatarı Alperen Alkan da Büyük Kurultay 2022 çerçevesinde düzenlenen atlı okçuluk yarışmasında yarıştı.Büyük Kurultay'da 13 Ağustos 2022 tarihinde sergilenen bayraklar arasında Kırım Tatar bayrağı da yer aldı.

ALKAN: TÜRKİYE'Yİ TEMSİLEN VE ATA TOPRAKLARIM KIRIM'I TEMSİLEN GELDİM

Büyük Kurultay 2022 çerçevesinde düzenlenen atlı okçuluk müsabakasına katılan Kırım Tatar sporcu Alperen Alkan, etkinlikle ilgili olarak, "Buraya Türkiye'yi temsilen geldim ama aynı zamanda da ata topraklarım Kırım'ı da temsilen geldim buraya, Kırım Tatarlarını da. Böyle bir kurultayda olmak bizim için çok büyük bir mutluluk, çünkü biz yıllarca Türkiye'de Turan düşüncesiyle yatıp kalkarken burada gerçekten bir Turan'ı kurmuş olduklarını gördüm ve bunun bir parçası olarak burada bir atlı okçulukta hem Türkiye'yi hem Kırım Tatarlarını temsil etmek beni çok mutlu etti. Güzel müsabaka geçirdik." diye kaydetti.

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR(Fotoğraflar ve videolar: Zafer Karatay, Neşe Sarısoy Karatay ve Melek Maksudoğlu)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.