SON DAKİKA
Hava Durumu

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: Türkiye bölgede çok önemli bir oyuncu ve stratejik ortaklıktan mutluluk duyuyoruz

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut olan stratejik ilişkilerinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Gürcistan Başbakanı Garibaşvili, ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini söyleyerek bu ilişkilerin daha da ileriye taşınması için çok iddialı planlarının bulunduğunu kaydetti.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2021 10:06
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2021 10:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: Türkiye bölgede çok önemli bir oyuncu ve stratejik ortaklıktan mutluluk duyuyoruz

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut olan stratejik ilişkilerinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Garibaşvili, ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini söyleyerek bu ilişkilerin daha da ileriye taşınması için çok iddialı planlarının bulunduğunu kaydetti.

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Gürcü televizyon kanalı İmedi TV'nin canlı yayınında yaptığı konuşmasında, ülkesinin 2021'deki uyguladığı iç ve dış politikalarını, yıl boyunca yapılan ekonomik reformları ve diğer konuları ele aldı. Gürcistan'ın Türkiye ile ilişkilerini de değerlendiren Garibaşvili, "Türkiye ile çok yakın, dostane, kardeşçe ilişkilerimiz var." dedi.

Garibaşvili, Haziran ayında Ankara'da resmi temaslarda bulunduğunu ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından en üst düzeyde kabul edildiğini anımsatarak şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel, sıcak karşılaması için minnettarım. Telefon görüşmeleri de dahil olmak üzere çok sayıda toplantı yaptık ve dürüst, çok açık ve samimi bir ilişkimiz var."

Türkiye'nin bölgenin çok önemli bir ülkesi olduğunu ve Gürcistan olarak ikili ilişkileri güçlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Garibaşvili, "Türkiye elbette bölgede çok önemli bir oyuncudur ve stratejik ortaklıktan mutluluk duyuyoruz. Bu ilişkileri sürdürmemiz, güçlendirmemiz, derinleştirmemiz gerekiyor. Ben her şeyi bu yönde yapıyorum ve Türkiye Cumhurbaşkanı'ndan da aynı yaklaşımın olması beni sevindiriyor." diye konuştu.

GARİBAŞVİLİ: İDDİALI PLANLARIMIZ VAR

AA'nın bugünkü haberine göre Garibaşvili, güçlü bir iş birliği olmadan bölgede ticaretin, ekonominin, enerji projelerinin gelişmesinin mümkün olmadığını ve bu ilişkilerin daha da ileriye taşınması için çok iddialı planlarının bulunduğunu kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.