SON DAKİKA
Hava Durumu

İran’dan ABD’ye karşı hamle: ABD askerleri 'terörist' ilan edildi

ABD'nin Devrim Muhafızlarını yabancı terör örgütleri listesine eklemesine karşı harekete geçen İran Meclisi, ABD'nin Batı Asya'da faaliyet gösteren tüm askeri ve istihbarat birimleri ile özel ve tüzel kişilikleri terörist olarak ilan etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2019 23:50
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2019 18:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İran’dan ABD’ye karşı hamle: ABD askerleri 'terörist' ilan edildi

ABD'nin Devrim Muhafızlarını yabancı terör örgütleri listesine eklemesine karşı harekete geçen İran Meclisi, ABD'nin Batı Asya'da faaliyet gösteren tüm askeri ve istihbarat birimleri ile özel ve tüzel kişilikleri terörist olarak ilan etti.

http://qha.com.tr/haberler/abd-nin-iran-karari-israil-i-mutlu-etti/17290/

“KAHROLSUN ABD”

İran Meclisinde ABD'ye karşı sunulan acil yasa tasarısı 189 evet 2 ret ve 1 çekimser oyla kabul edildi. Milletvekilleri, tasarının kabul edilmesinin ardından genel kurulda "kahrolsun ABD" şeklinde sloganlar attı.

İRAN: TERÖRİST ABD GÜÇLERİNE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ

ABD ile İran arasındaki karşılıklı restleşme iki ülke ordularını karşılıklı “terörist” ilan etme boyutuna ulaştı. İran Genelkurmay Başkanlığı , Milli Güvenlik Yüksek Konseyi tarafından "terör örgütü" ilan edilen ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığına (CENTCOM) karşı mücadele edeceklerini duyurdu.

ABD'nin İsrail'i korumak ve Orta Doğu'da güvenliği bozmak için her türlü çabayı gösterdiğine işaret edilen açıklamada, Washington yönetiminin Devrim Muhafızlarıyla ilgili kararına karşılık İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi'nin CENTCOM'u terör örgütleri listesine aldığına vurgu yapıldı. İran Genelkurmay Başkanlığı, “ABD'nin bu akılsızca adımının bir sonucu olarak ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığına bağlı güçler 'terör örgütü' muamelesi görecek ve Devrim Muhafızları Ordusunun CENTCOM'a karşı terörle mücadelesine tüm gücümüzle destek vereceğiz." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.