SON DAKİKA
Hava Durumu

Karabağ'da Ermenilerden çirkin provokasyon: Azerbaycan bayrağına basarak sahaya çıktılar!

Dağlık Karabağ, Hocavend'deki Ermeni futbol kulübü AVO'nun oyuncularının paylaştığı bu kışkırtıcı videoyu az önce yayınladı. Rus barış güçlerinin varlığı onlara aşırı güven veriyor gibi görünüyor.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2021 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2021 16:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Karabağ'da Ermenilerden çirkin provokasyon: Azerbaycan bayrağına basarak sahaya çıktılar!

Azerbaycan'ın büyük bir bölümünü Ermeni işgalinden kurtardığı Karabağ'da Ermenilerin, provokatif eylemlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Dağlık Karabağ'daki ayrılıkçıların Hocavend'de kurduğu Ermeni futbol kulübü AVO'nun oyuncuları, Azerbaycan bayrağına basarak sahaya çıktı. Kışkırtıcı paylaşım, Ermeniler tarafından sosyal medyada yayımlandı. Ermeni teröristlerin, Rus barış güçlerine "güvenerek" Azerbaycan mevzilerine saldırıları devam ederken; Ermeni futbol kulübünün çirkin provokasyonu Azerbaycan kamuoyundan yoğun tepki aldı.

Karabağ'da Ermeni teröristlerin Azerbaycan mevzilerine saldırı provokasyonunun ardından bu kez Karabağ Hocavend'de bir futbol kulübünden kışkırtıcı bir eylem gerçekleştirildi. Azerbaycan'ın 28 yılın ardından Karabağ'ın geniş bir bölümünü işgalden kurtarmasının ardından Ermeniler, aylardır bölgede provokatif hamlelere imza atıyor. Son olarak, sosyal medyada yayılan bir görüntü, tepkiler neden oldu.

Hocavend'de oynanan bir amatör futbol takımı maçı öncesi Ermeni oyuncular, soyunma odasının kapısına serdikleri Azerbaycan bayrağının üzerine basarak sahaya çıktılar. Azerbaycan bayrağına yapılan saygısızlık tepkileri beraberinde getirirken Ermenilerin yenilginin psikolojisini üzerinden atamadıkları yorumunu beraberinde getirdi.

AZERBAYCAN BAYRAĞINA BASARAK  SAHAYA ÇIKTILAR https://youtu.be/OS8Vugl2dZA ERMENİLER YENİLGİYİ HALA HAZMEDEMEDİ

Ermeni futbolcuların oynadığı yerel bir futbol takımı olan AVO'nun, maça yere serdikleri Azerbaycan bayrağına basarak çıkma görüntüleri sosyal medyada yayıldı. Futbolculardan birinin önce üzerine bastığı bayrağa bir de tükürmesi de kameraya yansıdı. Ermeni kuvvetleri, savaş meydanında araçlarını dahi geride bırakıp kaçarken, Ermeni amatör futbolcuların yaptığı davranış sosyal medyada tepki çekti.

AZERBAYCAN VE ERMENİSTAN ARASINDA 16 KASIM’DA GERİLİM TIRMANMIŞTI

16 Kasım 2021’de Ermenistan, provokatif saldırılara bir yenisini daha eklemişti. Ermenistan birliklerinin Karabağ’daki Laçın ve Kelbecer istikametinde Azerbaycan ordusuna havan toplarıyla saldırdığını bildirilmişti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yapılan açıklamada, bölgede gerginliğin sürdüğünü aktarmıştı. Karabağ’da Ermenilerin, Azerbaycan ordusuna yönelik provokatif eylemleri sonrasında bölgeye yükselen gerilimin 17 Kasım 2021’de düştüğü öğrenildi. Laçın ve Kelbecer bölgesinde, dün yaşanan yoğun çatışmaların ardından Ermenistan’ın ciddi kayıplar vermesi üzerine ateşkes sağlandı. Ermenistan’ın Rusya Federasyonu’ndan yardım istemesi üzerine çatışmalar sona erdi. Yerel saatle saat 17.30 itibarıyla Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar yeniden sonlandırıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bayraktar-2.jpg AZERBAYCAN’IN TARİHİ KARABAĞ ZAFERİ’NİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜ: GÜN GÜN İKİNCİ KARABAĞ SAVAŞI’NDA NELER YAŞANDI?

Kırım Haber Ajansı (QHA), Azerbaycan’ın 27 Eylül’den 10 Kasım’a kadar sürdürdüğü tarihi Karabağ Harekatının kırılma noktalarını gün gün takip etti. Azerbaycan’ın nihai zaferiyle sonuçlanan çatışmalarda, Ermenistan’ın hiçbir ateşkes anlaşmasına uymayarak sivillere saldırıları da unutulmadı. Azerbaycan’ın tarihi Karabağ harekatı videosunda, savaşın hafızalara kazınan anlarını izleyeceksiniz. İşte o video:

https://www.youtube.com/watch?v=7olrkn2A8Rk AZERBAYCAN’IN TARİHİ KARABAĞ ZAFERİ: 44 GÜN SAVAŞI’NIN DÖNÜM NOKTALARI

Azerbaycan ordusunun 27 Eylül’de başlattığı topraklarını işgalden kurtarma operasyonu 44 gün sürdü. Bu harekat, tarihe 44 Gün Savaşı olarak geçti. Azerbaycan’ın operasyonunda 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etti. Ermenistan, işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya 10 Kasım’da imza attı. 10 Kasım tarihinin Türkiye’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olması sebebiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Zafer Günü olarak belirlenen 10 Kasım tarihini, 8 Kasım olarak değiştirme kararı almıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.