SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım’da ''yılın öğretmenleri'' seçildi

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2010 17:54
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2010 17:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım’da ''yılın öğretmenleri'' seçildi
Kırım’da okul öğretmenleri arasında düzenlenen “Yılın Öğretmeni-2010” adlı yarışmanın galipleri belli oldu.
Dereceye giren öğretmenler, 4 Mart’ta Akmescit’te (Simferopol) Çaykovski Müzik Okulu binasında Kırım hükümeti ve eğitim bakanlığı temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen törenle ödüllendirildi.
Şubat ayı boyunca Kırım’ın tüm okullarında Kırım Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen yarışmada öğretmenler; Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı, Ukrain Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, yatılı okul eğitmeni, Kimya, Matematik, Coğrafya, Hukuk, İş Eğitimi, en iyi sınıf öğretmeni ve diğer dallarda yarıştılar.
Nitekim, Akmescit’in Uzay Lisesi öğretmeni Viktoriya Çlek yılın iyi Ukrain Dili ve Edebiyatı öğretmeni seçilirken, Canköy Bölgesi İzumrudnoye köy okulu öğretmeni Yekaterina Jerebtsova Rus Dili ve Edebiyatı dalında birinci oldu. Canköy’ün Roşçino köy okulundan Gulizar Abdişeva ise en iyi Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı öğretmeni seçildi.
Birinci seçilen öğretmenlere dizüstü bilgisayarlar hediye edilirken, ikincilik için video kameralar, üçüncü seçilenlere ise fotoğraf makineleri verildi. Dereceye girenler öğretmenlere ayrıca altın, gümüş ve bronz madalyalar verildi.
Niyara Nurmambetova – Rıdvan Calilov
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.