SON DAKİKA
Hava Durumu

MSB, Türk askerinin zorlu şartlardaki vatan mücadelesi anlarını paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk askerinin eksi 30 derecede, 3 bin metre yükseklikteki üs bölgesinde zorlu hava koşullarında yürüttüğü faaliyetlere an be an gösteren bir video paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2021 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2021 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
MSB, Türk askerinin zorlu şartlardaki vatan mücadelesi anlarını paylaştı


Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk askerinin eksi 30 derecede, 3 bin metre yükseklikteki üs bölgesinde zorlu hava koşullarında yürüttüğü faaliyetlere an be an gösteren bir video paylaştı.Türk Silahlı Kuvvetlerinin sosyal medya hesaplarından, bugün yurt içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla terör örgütüne büyük darbe vuran Türk askerinin zorlu kış şartlarında yürüttüğü faaliyetleri yansıtan bir video paylaşıldı.

EKSİ 30 DERECEDE VE 3 BİN METRE YÜKSEKLİKTE

Kar fırtınası ve dondurucu soğukta görevini icra eden Mehmetçiğin faaliyetlerine yer verilen video için, "Eksi 30 derecede, 3 bin metre yükseklikteki geçici bir üs bölgemizde yaşam. Kar fırtınası sırasında çekilmiş olan fedakarlığın, kahramanlığın, cesaretin ve mücadelenin görüntüleri" ifadeleri kullanıldı.Üs bölgelerinde ve olağanüstü şartlarda elleri 24 saat tetikte görevine devam eden Mehmetçiğin o görüntüleri:https://www.youtube.com/watch?v=bxX3ktSOKPU&feature=youtu.be

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.