SON DAKİKA
Hava Durumu

Nur Şeker Kurnaz, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi'nin 2021'deki faaliyetlerini ele aldı

Nur Şeker Kurnaz, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi'nin 2021'deki faaliyetlerini ele aldı

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2021 18:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 19:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Nur Şeker Kurnaz, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi'nin 2021'deki faaliyetlerini ele aldı

Kırım Derneği Genel Merkezi bünyesinde çalışmalarına devam eden “Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi” Başkanı Nur Şeker Kurnaz, inisiyatifin 2021 yılı içerisindeki faaliyetlerini QHA'ya değerlendirdi. Kovid-19 salgını gölgesinde faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini belirten İnisiyatif Başkanı Kurnaz, "Derneğimizin çalışmaları kapsamında eğitim, kültür ve sosyal yardım alanında etkinlikler, sohbet programları ve imza günleri düzenlendi. Teknolojik ve kültürel olarak dijital bir dönüşüm yaşasak da gönüldaşlarımızla sosyal mesafe bilinciyle buluşmak, aynı ortamı paylaşmak bizi çok mutlu etti. Yeni yılın bütün insanlara barış, sağlık, başarı ve huzur getirmesini diliyorum." dedi.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi "Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi" Başkanı Nur Şeker Kurnaz, 2021 yılı geride kalırken inisiyatifin son bir yıl içerisindeki faaliyetlerine ilişkin QHA'ya açıklamalarda bulundu. Nur Şeker Kurnaz, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi'nin faaliyetlerinin salgın koşulları nedeniyle daha çok dijital ortamda gerçekleştiğine değinerek imza atılan önemli faaliyetleri anlattı. Kurnaz, 2021 yılı içindeki derneğin önemli faaliyetlerden biri olan yüksek katılımlı, birbirinden önemli konukla gerçekleştirilen ve 1917 Kırım Tatar Milli Kurultayı’nın 104’ncü yılına bağışlanan "Kırım Kültür Günleri" etkinlikleri kapsamındaki "Güz Kermesi"ne örnek vererek şunları kaydetti:

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi Başkanı Nur Şeker Kurnaz "TEK YÜREK OLDUK"

"Kırım Derneği Genel Merkezi bünyesinde çalışmalarına devam eden “Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi” olarak 2021 yılında tüm dünyada yaşanan Kovid-19 salgını nedeniyle bilinmezliklerle dolu, sosyal mesafeli bir hayat ile tanıştığımız zor bir yıl geçirdik. Sanal ortamda buluşmalarımız oldu. Derneğimiz ve Emel Vakfı’nın sosyal medya üzerinden düzenlediği bilgilendirme ve değerlendirme organizasyonlarıyla tek yürek olduk.

1917 KIRIM TATAR MİLLİ KURULTAYI ANISINA BAĞIŞLANAN GÜZ KERMESİ

Derneğimizin çalışmaları arasında eğitim, kültür ve sosyal yardım alanında etkinlikler düzenlendi. Bunlardan biri de; tarafımızdan organize edilen geleneksel 'Güz Kermesi’dir. Bu yıl kermesimiz, 1917 Kırım Tatar Milli Kurultayı’nın 104’ncü yılına bağışlanan 'Kırım Kültür Günleri' etkinlikleri ile birlikte gerçekleştirildi. Kültür etkinliklerine; Kıyiv’den ‘Qırım Ailesi’, ‘Nito Kitap’, ‘Tohumluk Vakfı’, ‘Ukrayna Derneği’ gibi ortak çalışılan sivil toplum kuruluşları ve 'Emel Dergisi' de stantlar açarak katıldı. Bunlara ek olarak; sohbet programları ve imza günleri düzenlendi.
Teknolojik ve kültürel olarak dijital bir dönüşüm yaşasak da gönüldaşlarımızla sosyal mesafe bilinciyle buluşmak, aynı ortamı paylaşmak bizi çok mutlu etti.

Yeni yılın bütün insanlara barış, sağlık, başarı ve huzur getirmesini diliyorum."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.