SON DAKİKA
Hava Durumu

Tavriya Üniversitesi iddiaları reddetti

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2013 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2013 11:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tavriya Üniversitesi iddiaları reddetti

Tavriya Üniversitesi Rektörlüğü, Kırım Tatar ve Şark Filolojisi Fakültesinin kapatılacağına ilişkin iddiaları reddetti.

Tavriya Üniversitesi Basın Sekreteri Artut Mazin, QHA’ya yaptığı açıklamada Kırım Tatar ve Şark Filolojisi Fakültesi yeniden organize edilmesi konusu 11 Aralık tarihinde yapılan Tavriya Üniversitesi Öğretim Kurulu’nun genişletilmiş toplantısında ele alınmadığını ve “Kırım Tatar Filolojisi Bölümünün Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi’ne devredilmesine ilişkin herhangi kararın olmadığını” bildirdi.

Rektörlüğün açıklamasında, “Tavriya Üniversitesi Rektörü Nikolay Bagrov, raporunda üniversite ve fakültelerin başarıları ve onları geliştirme olanaklarına değindi. Bunun dışında Tarih, Ukraince Filolojisi, Matematik ve Enformatik, Kırım Tatar ve Şark Filolojisi Fakültelerinde gündüz ve açık öğretim öğrenci sayısı azaldığı kaydedildi. Nikolay Bagrov, fakültelerin geliştirilmesini, yeni bölümlerin genişletilmesi ve açılması olanakları hakkında düşünülmesini teklif etti” denildi.

Tavriya Üniversitesi Kırım Tatar ve Şark Filolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayder Memetov, QHA’ya yaptığı açıklamada Vladimir Vernadskiy Tavriya Üniversitesinin 11 Aralık tarihinde yapılan öğretim kurulu genişletilmiş toplantısında Üniversite Rektörü Nikolay Bagrov, Kırım Tatar ve Doğu Filolojisi Fakültesinin yeniden organize edileceğini söylediğini bildirmişti.

Ayder Memetov, fakültede genişletilmiş öğretim kurulu toplantısı yapıldığını ve toplantı sırasında öğretim üyeleriyle ilgili sorunun çözümü için Kırım hükümetine başvurma kararının kabul edildiğini belirtmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.