SON DAKİKA
Hava Durumu

TİKA’nın Kırım'daki yardımları sürüyor

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2013 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2013 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TİKA’nın Kırım'daki yardımları sürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kırım’ın Karasupazar kentindeki 3 anaokuluna mobilya ve teknik araç yardımı yaptı.

Anaokuluna bağışlanan eşyalar arasında mobilya, beyaz eşya, boyölçer, tartı ve projektörler yer aldı.

Yardımın teslim törenine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ukrayna Koordinatörü Bayram Bolat, Karasupazarlı yetkililer, anaokulu müdürleri, çocukların velileri katıldı.

Hacı Bayram Bolat, Karasupazar Belediye Başkanı Yardımcısı Akim Çolahayev’e teslim belgesini sundu. Akim Çolahayev de Hacı Bayram Bolat’a Karasupazar Belediyesinin teşekkür belgesini takdim etti.

Çocuklar da küçük bir gösteri sunarak misafirlere teşekkür etti.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ukrayna Koordinatörü Bayram Bolat, yapılan yardıma ilişkin olarak “Biz daha önce de Karasupazar’da birçok proje gerçekleştirdik. Bugünde burada 3 balalar bahçesinin kapasite artırımı projesi bağlamında bu donanımı aldık, burada mutfak eşyalarından tutun da, buzdolabından, bilgisayara, projektöre, yatağa kadar farklı donanımlar aldık. Burada sadece bir kısmı var, bir kısmı 5. balalar bahçesinde, birisi de başka bir yerde, bunları gelip monte edecekler, burada sadece görüntüsü var. Bunu yapmamızın sebebi, çocuklarımızın daha iyi bir şeraitte yaşamaları, eğitim görmeleri için gerçekleştirdik.” dedi.

Belediye Başkanı Yardımcısı Akim Çolahayev, hibe edilen donanımın çocuklar için daha iyi ortam oluşturacağını ve anaokulda verilen hizmetleri kolaylaştıracağını kaydetti.

Belediye Başkanı Yardımcısı Akim Çolahayev yaptığı açıklamada “Bu yardım aslında ilk yardım değil. Bu yardım çok sayıdaki yardımdan birisi, çünki bizler TİKA’yla birlikte sosyal sahada çok işler yapıyoruz. Bu deva bütün şehir içindeki 1,4 ve 3 numaralı anaokullarına böyle büyük bir yardım yapıldı. Onların ihtiyacını öğrenip, mutfak, çocuk odları veya tıbbi dondanım konusunda her birini yerinde inceleyip TİKA yetkilileri bize bugün getirip teslim ettiler. Bu eşyalar arasında en başta çocukların anaokulundaki konforunu sağlamak, estetik terbiyesini mümkün olduğunca tesir edebilecek şeylere bakıldı” dedi.

Yakın zamanda Karasupazar’da TİKA ve Yalova Belediyesi’nin yardımıyla spor parkının kurulması planlanıyor.

Susana Üseynova

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.