SON DAKİKA
Hava Durumu

Twitter’dan Hollandalı ırkçı siyasetçiye şok!

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2019 23:23
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2019 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Twitter’dan Hollandalı ırkçı siyasetçiye şok!

Twitter, Hollanda’nın Hürriyeti Partisi'nin (PVV) ırkçı ve İslam karşıtı lideri Geert Wilders’in hesabını, attığı bir tweet yüzünden geçici olarak dondurdu. 

Twitter, ırkçı söylemleriyle gündeme gelen Hollandalı siyasetçi Geert Wilders’in hesabının, nefret ifade ettiği için askıya alındığını açıkladı. 

http://qha.com.tr/haberler/isvec-te-irkcilar-sosyal-medyadan-muslumanlari-oldurun-mesaji-yayimladi/26008/

Wilders, Twitter hesabının askıya alınması sebebiyle yaptığı açıklamada, "Demokrats 66 partisinin liderini eleştirdiğim bir tweet yüzünden hesabımın askıya alınması inanılmaz. Bunun sürekli olabileceği tehdidinde bulunuldu. Bana ölüm tehditleri gönderen Twitter hesapları açık” dedi. 

Wilders'in hesabının askıya alınmasına sebep olan tweet'i ise şu şekilde:  "Hadi, sınırları açık bırakarak daha çok İslam ithal eden, sonra da bunun sonuçları olan, antisemitizm, namus cinayetleri, kadın sünneti, terörizm ve nefret için timsah gözyaşları döken D66 salaklarına hep karşı duralım." 

Hollanda Türk İslam Kültür Federasyonu (TICF) 2018 kasımında Twitter’a, Wilders’in hesabının temelli kapatılmasını isteyen bir mektup göndermişti.

http://qha.com.tr/haberler/danimarka-da-islam-karsiti-parti-yukseliste/30179/
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.