SON DAKİKA
Hava Durumu

Üç ilde, Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonu başlatıldı

Türkiye'nin İçişleri Bakanlığı, Ağrı, Erzurum ve Kars'ta Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Operasyonda 790 personel ile 70 timin görev aldığı belirtildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2021 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2021 10:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Üç ilde, Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonu başlatıldı

Türkiye'nin İçişleri Bakanlığı, Ağrı, Erzurum ve Kars'ta Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Operasyon kapsamında 790 personel ile 70 timin görev aldığı belirtildi.

Bölücü terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve belli bölgelerde barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla yürütülen operasyonlar hız kesmeksizin devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığından bugün yapılan açıklamaya göre Ağrı, Erzurum ve Kars'ta "Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonu" başlatıldı. Ağrı, Erzurum ve Kars'taki operasyonda, Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 790 personel ile 70 timin görev aldığı bildirildi.

Bakanlığın açıklamasında, "Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kış operasyonları, halkımızın desteğiyle inançlı ve kararIı bir şekilde başarıyla devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.