SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'da iki üniversite ile protokol imzalandı

Haber Giriş Tarihi: 29.07.2019 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2019 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'da iki üniversite ile protokol imzalandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Kıyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi ve Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi (National Aviation University) arasında ikili iş birliği protokolleri imzalandı.

ORTAK LİSANS PROGRAMI AÇILACAK

Kıyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi ile yapılan anlaşmaya göre karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile Uluslararası İlişkiler alanında ortak yüksek lisans programı açılması konularında mutabakat sağlandı.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ÜYESİ DEĞİŞİMİ PROGRAMI

Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi ile yapılan anlaşmaya göre ise karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi konusunda anlaşmaya varıldı.

ULUSLARARASI BİLGİ ALIŞVERİŞİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, her iki üniversite ile yapılan işbirliği protokollerinin hayırlı olmasını diledi. Uluslararası iş birliklerinin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini belirten Zorlu, "Globalleşen dünyanın getirdiği değişimlerin ve yeniliklerin bilinciyle uluslararası ilişkilerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine çok büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda değişim programları kapsamında yurt içi ve yurt dışında imzaladığımız işbirliği protokolleriyle öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize çok sayıda araştırma imkanı sağlayıp, kendilerinin uluslararası bilgi alışverişi yapması ve tecrübe kazanması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar 2 bine yakın öğrenci ve personelimiz imzaladığımız protokoller kapsamında değişim programlarından faydalanmış, farklı kültürleri tanıma ve bu sayede kendini geliştirme imkanı bulmuştur" dedi.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.