SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'de sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2022 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2022 16:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'de sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı

Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'de sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı. Başkentteki sokağa çıkma kısıtlamasının başlama saati 22.00'den 17.00'ye çekildi.

Kıyiv Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko, Ukrayna'nın başkentindeki sokağa çıkma yasağının saat 17.00'de başlayacağını ve 08.00'de biteceğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağı süresince sokakta tespit edilecek tüm sivillerin düşman keşif ve sabotaj gruplarının üyesi olarak kabul edileceği uyarısında bulunan Kliçko, sivil Kıyivlilerin durumu anlayışla karşılamasını ve evlerinden çıkmamalarını istedi. Belediye Başkanı Klıçko, Rus güçlerinin başkente yönelik saldırılarının önlendiğini, kentin Ukrayna askerlerinin kontrolünde olduğunu vurguladı.

Şehirde düşmanın sabotaj gruplarının bulunduğuna dikkati çeken Klıçko, halkı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Öte yandan düşmanın havadan saldıracağı uyarısında da bulunarak Kliçko, zor olacağını fakat bu durumu atlatmaları gerektiğini ifade etti. Rusya, Ukrayna'ya saldırı başlattığında başkent Kiev başta olmak üzere bazı şehirlerde saat 22.00'den 06.00'ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.