SON DAKİKA
Hava Durumu

Vedat Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz

Vedat Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2022 17:29
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2022 17:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Vedat Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında bugün 3600 ek gösterge toplantısı gerçekleşti. Bilgin, toplantıdan önce 3600 ek göstergeye ilişkin açıklama yaptı. Bakan Bilgin, vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini, adil bir düzenleme yapılacağını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında bugün çalışanlar için 3600 ek gösterge komisyonuyla toplantı gerçekleştirdi. Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge toplantısı öncesi açıklama yaptı. Bilgin’in açıklamalarında teknik çalışmaların tamamlandığına ve adil düzenlemeler yapılacağına yer verdi.

Bakan Vedat Bilgin konuyla ilişkili açıklamasında, “Hepimizin bildiği gibi bugün hala devam eden salgın kriziyle karşı karşıyayız. Bunun toplumsal ve ekonomik hayata yansıyan sorunları da var. Tüm sorunlar bütün dünyada yeni bir ekonomik kriz atmosferine sebep olmuştur. Türkiye'ye bunun yansımaları olmuştur. Enflasyona yol açması, ekonomik sorunlara sebep olmasını göz önünde bulundurmamız gerekir. Biz bu problemlerin aşılması konusunda hükümet olarak önemli adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı.

BİLGİN: ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

Bilgin, “Toplu sözleşmeler önemli adımlar. Enflasyonist ortam aşınmalara yol açtı. Enflasyon farkını vermekle kalmadık, ona sosyal denge desteği verdik. Emeklilerimize 1500 lira olan asgari maaşı 2500 liraya çıkararak, onların üzerinde yüzde artışları gerçekleştirecek tedbirler almaya devam ediyoruz. Temmuzda benzeri durumda karşı karşıya kaldığımızda düzenlemeleri yapacağız. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzün gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİLGİN: ADİL BİR DÜZENLEME YAPACAĞIZ

Bakan Bilgin, gelecek tarihlerde düzenlemenin gerçekleşeceğini vurgulayarak, “Kamu çalışanlarımızın 3600 ek gösterge ile adil bir düzenleme yapacak kararlılıktayız. Cumhurbaşkanımız bunu bu sene içinde çözeceğimiz söyledi. Bu komisyonda meseleler ele alınacak, talepler dile getirilecek, kamu kuruluşlarını imkanları değerlendirilecek. Nihai olarak komisyon birkaç toplantı içinde, ne kadar sürer şu an tahmin etmek mümkün değil, çalışmaları bekleyeceğiz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili yapılan ilk komisyon toplantısı sona erdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, basına kapalı yapılan komisyon toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bugün ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini ve özellikle teknik konular üzerinde durduklarını ifade eden Ali Yalçın, ikinci komisyon toplantısını ise 16 Mart saat 10.30'da yapacaklarını söyledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.