SON DAKİKA
Hava Durumu

4. Türkçevizyon'da Kırım'ı Asan Ayredinov temsil ediyor

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2013 12:46
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2013 12:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
4. Türkçevizyon'da Kırım'ı Asan Ayredinov temsil ediyor

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali-Türkçevizyon'un, 11 Eylül Çarşamba günü başlıyor. Kırım'ı Asan Hayretdinov "Seni Seviyorum" adlı şarkıyla temsil edecek.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkçevizyon'un, 11 Eylül Çarşamba günü saat 18.00'de valilikten belediyeye yapılacak kortejle başlayacağını belirtti.

Festivalle Türkçenin dünyanın dört bir tarafında yaygın bir dil haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Zolan, şunları kaydetti:

"Festivale Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Doğu Türkistan, Gagauzya, Gürcistan, Karadağ, Kazakistan, Irak, Kırgızistan, Kırım, Kosova, Kuzey Kıbrıs, Macaristan, Makedonya, Özbekistan, Romanya, Tataristan, Türkmenistan ve Yunanistan olmak üzere 21 ülkeden 50'nin üzerinde sanatçı katılacak ve eserlerini Türkçe seslendirecek. Gerek ulusal ve gerekse uluslararası festivallere tanıtım açısından ayrı bir önem veriyoruz. Amacımız Türkçemizi dünyanın dört bir tarafında yaygın bir dil haline getirmektir. İnanıyorum ki buradan kültürler arası diyalogun gelişimine de katkı koymuş olacağız."

Zolan, İncilipınar, Adalet Parkı ve Açık Hava Tiyatrosunda yapılacak festivalin galasının, 14 Eylül Cumartesi günü Pamukkale Antik Tiyatro'da gerçekleştirileceğini, etkinlik için saat 16.00'dan itibaren Pamukkale'ye girişlerin ücretsiz olacağını bildirdi.


ASAN HAYRETDİNOV KİMDİR?

Asan Hayretdinov 16 Ağustos 1985 tarihinde doğdu. 1999 yılında müzik okulundan mezun oldu. 2002’de liseden mezun olmasının ardından Vernadskiy Tavriya Milli Üniversitesi Fen Fakültesi Radyofizik ve Elektronik Bölümünde okudu ve 2007 yılında mezun oldu. 2010 yılından bu yana Radyo Meydan’da ve ATR televizyonunda müzik editörü olarak çalışıyor. Asan Hayretdinov’un kendisine ait çok sayıda bestesi var.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.