SON DAKİKA
Hava Durumu

Dinara Ahtemova’nın özel fotoğraf sergisi açıldı (FOTO)

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2011 17:22
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2011 17:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dinara Ahtemova’nın özel fotoğraf sergisi açıldı (FOTO)
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 04.11.2011 (QHA) – Akmescit’in “Karman” Sanat Merkezinde genç fotoğrafçı Dinara Ahtemova’nın özel sergisi açıldı.
“Aktsentı” (Vurgular) olarak adlandırılan bu sergide Ahtemova’nın 2009-2011 yılları arasında yaptığı yaklaşık 20 çalışması yer aldı. Sosyal sorunlar konusunda çalışan Dinara Ahtemova, kendi çalışmalarında sadece çevresinde gerçekleşen olayları değil, aynı zamanda resimde görüntülenen her kişinin derin duygularını yansıtmaya çalışıyor. Ahtemova, “Bu sergi, benim ilk özel sergimdir. Ben, bir fotoğrafçının sergi olmadan çalışmalarını hayal edemiyorum. Bu bir tiyatro yönetmeninin hazırladığı oyunu seyircilere göstermemesine benzer. Benim için sergi, sanatsal gelişimimdeki belli bir etabın bir sonucudur. Bundan sonra yeni projeler, yeni kareler yapacağım” dedi.
Genç fotoğraf sanatçısı, sergiye verdiği adı açıklarken bir sanatçının yaptığı esere aktardığı duyguları seyirciye vurgu  yaparak aktarabileceğini kaydetti. Ahtemova, her eserimde bir vurgu var. Bazı eserlerde bir kaç vurgu olabilir. Umarım, sergi ziyaretçiler eserlerimde tüm vurguları görebilecekler” dedi.
Dinara Ahtemova, Kiev Milli Kültür ve Sanat Üniversitesi Pop Müziği Konser Yönetmenliği Fakültesinden mezun oldu. 2010 ve 2011 yıllarında Akmescit’te yapılan “Moy Vıbor” (Benim Tercihim) ve “Love is” gibi toplu sergilere katılmıştı.
Ayder Acımambetov - Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.