SON DAKİKA
Hava Durumu

Gençler Camala’ya Kırım Devlet Sanatçısı unvanının verilmesini istiyor

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2010 16:21
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2010 16:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gençler Camala’ya Kırım Devlet Sanatçısı unvanının verilmesini istiyor
Kırım Tatar Gençlik Merkezi Teşkilatı, Kırım Parlamento yönetimine Bağımsız Devletler Topluluğunun (BDT) en popüler şarkı yarışması olan Novaya Volna’da (Yeni Dalga) 2009 yılının galibi seçilerek tüm dünyaya ismini duyuran Kırım Tatar şarkıcısı Camala’ya (Susanna Camaladinova) “Kırım Devlet Sanatçısı” unvanının verilmesi çağrısında bulundu.
23 Mart’ta Akmescit’te (Simferopol) basın toplantısı düzenleyen teşkilat başkanı Elmaz Ametova, ilgili talebin Kırım Parlamento Başkanı Vladimir Konstantinov’a iletildiğini belirterek, “Ukraynalı şarkıcının bu kadar görkemli ve akıl döndürücü zaferine rağmen Ukrayna hükümeti tarafından değerlendirilmemesi üzücüdür. Bundan dolayı bugün Kırım yönetimine söz konusu çağrıda bulunuyoruz” dedi.
Kırımlı hemşerileri tarafından beyan edilecek takdirin Camala’nın emekleri için en büyük mükâfat olacağını düşünen teşkilat temsilcileri, tüm Kırım Tatar halkını Kırım yarımadasının kültürünü yaygınlaştıran yurttaşlardan olan Camala’yı destekleme çağrısında bulundular.
Niyara Nagayeva – Rıdvan Calilov
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.